Vše o kávovarech, kávě a čaji

Krok za krokem můžete na videu sledovat přípravu lahodného espressa za pomocí kávovaru Moka Express.


 
 

Rozlozeny-Bialetti-KavovarKávovar se skládá ze dvou nádob nad sebou, které jsou spolu sešroubovány. Mezi nádobami je sítko. Do spodní nádoby se nalije voda. Do sítka, které je mezi nádobami, se napěchuje káva. A můžeme umístit kávovar na plotýnku.

Jakmile začne voda vřít, začne pára zespodu pronikat do sítka, procházet kávou až do horní nádoby, kde se napěněná káva shromažďuje.

Spodní nádoba také obsahuje bezpečnostní přetlakový ventil pro případ, že by se sítko ucpalo a vodní pára ze spodní nádoby by se nemohla dostat nahoru.

I když se kávě z mocca kávovarů říká espresso, tak princip není založen na tlaku jako u klasických esspresovačů. Nicméně chuťově jde o lahodnou kávu, která se nedá srovnávat s kávou z překapávacích kávovarů nebo s turkem.

Tento typ kávovarů se nazývá moka kávovar, případně psáno mocca. Ale můžete se také setkat s výrazem perkolátor.

Mocca kávovary se vyrábějí v nerezovém provedení, ale také v provedení hliníkovém. Znalci kávy nedají na hliník dopustit, přestože slovní spojení hliník a kuchyně nemají dobrou pověst. O bezpečnosti hliníku pro výrobu kávy pojednává samostatný článek.

Pokud chcete vidět výrobu moka kávy "v akci", doporučujeme shlédnout Videa o kávovarů.

 

bilý čajBílý čaj se v minulosti označoval jako čaj císařů, byl velmi vzácný a běžný člověk si ho nemohl dovolit. Bílý čaj se zpracovává z nejmladších ještě nerozvinutých čajových lístků a ty se mohou sbírat je po velmi krátké období. Tím se bílý čaj stává nejpřirozenějším a pravým čistým čajem. Obvykle má zlatavý nálev a velmi příjemné jemně nasládlé aroma. Bílé čaje, které najdete v naší nabídce, jsou z těch nejlepších a nejkvalitnějších plantáží.

Pěstování bílého čaje je docela náročné, musí se umisťovat do méně slunných až stinných míst, aby se co nejvíce redukovala tvorba chlorofylu. Z tohoto důvodu mají lístky světlejší barvu. Sběr lístků musí být proveden brzy na jaře po monzunových deštích, aby nedošlo k rozevření pupenů.

 Číst dál...

 

Zelený čaj očišťuje, posiluje a chránízelený čaj

Historie konzumace zeleného čaje úzce souvisí s fascinací jeho zdravotními účinky. V roce 1191 je do Knihy čaje shrnul budhistický mnich Eisai. Můžeme se v ní například dočíst, že zelený čaj blahodárně působí na srdce, mozek, potírání oparů a akné, výborně se hodí k léčbě kocoviny.

Pití zeleného čaje je doporučováno tradiční medicínou po tisíce let. A protože má prokazatelné výsledky, byl a stále je zelený čaj podrobován mnoha vědeckým studiím.

Chemické složení je dnes zcela rozklíčováno: zelený čaj obsahuje především katechiny, kofein (tein) a aminokyselinu theanin. Prokázána je také přítomnost vitaminů (B1, B2, niacin, C, E, P), minerálních látek (vápník, zinek, fosfor, mangan, měď, fluorid), pektinu, chlorofylu, sacharidů a saponinů.

 Číst dál...

 

Fousatý panáček – poznávací znamení kávovarů Bialetti

Fousatý panáček – poznávací znamení Bialetti

 

Moka konvice je vynálezem, který naleznete v kuchyni mnoha milovníků kávy. Díky snadnému a rychlému způsobu přípravy je tento objev Alfonse Bialettiho opravdu rozšířený. Například v Itálii, zemi, odkud tato konvice pochází, ji najdete snad v každé domácnosti. Dnes už moka konvičky více čí méně kvalitně vyrábí spousta firem, ale od počátku tomu tak nebylo…

Jak to tedy celé začalo? V roce 1919 si již zmiňovaný italský inženýr Alfonzo Bialetti otevřel dílnu v Crusinallo, která produkovala hliníkové polotovary. Ta ale jako čistě výrobní podnik nefungovala dlouho a brzy se změnila na studio Alfonso Bialetti & C. Fondeira, které sídlilo v Conchiglii a které se již věnovalo i navrhování výrobků. A tak v roce 1933 přišla na svět i první moka konvice. První a dodnes stále nejtypičtější model nese pojmenování Moka Express.

Jedná se v podstatě o velmi jednoduchý nástroj, ke kterému Bialettiho inspirovalo něco v podstatě nesouvisejícího, a to primitivní model pračky. Tato pračka se skládala z varné nádoby a košíku a fungovala na principu zahřívání mýdlové vody, která poté v podobě páry prošla přes prádlo. Zdá se to být neuvěřitelné, ale právě pračka stála na počátku zrodu moka kávovaru, díky kterému se stala firma Bialetti světově proslulou.

Pokud by vás zajímalo, odkud se vzal název „moka“, budete se možná trošku divit. Slůvko „moka“ je údajně převzaté z názvu jemenského přístavu Mokha. Tento přístav byl významným místem pro obchodování s kávou, poté co byla ve 13. století do Jemenu přivezena.

 Číst dál...

 

Zelené aromatizované čaje jsou vynikající volbou pro milovníky nejrůznějších chuťových kombinací.

Ochucování a aromatizování klasických zelených čajů je prováděno buď přidáním lyofilizovaného ovoce, sušených bylin nebo koření, méně často používáme také přírodní aroma. Výsledkem delikátního míchání jednotlivých ingrediencí jsou nápoje neuvěřitelné škály chutí a vůní. Můžete si vybrat z domácích i exotických ovocných přísad, řízného orientálního koření nebo jemných bylinek.

Základem těchto lahůdek jsou vždy vysoce jakostní zelené čaje z vybraných světových plantáží. Díky tomu, a velmi pečlivě konzervovaným kvalitním surovinám, přinášejí celou řadu zdravotních benefitů.

Kde se ta vůně bere?

Nejtradičnějším způsobem, jak ovonět čaj, je přidat k jeho čerstvým lístkům zavřené vonné květy. Takto se používala a používají poupata jasmínu, která se rozprostřou na čaj a nechají rozvinout. Proces se několikrát opakuje, až čajové lístky absorbují potřebné množství vůně.

Jasmínové čaje jsou typické pro Asii, v Indii přidávají do čaje zázvor, v Rusku servírují zelený čaj s muškátovým oříškem nebo hřebíčkem.

K aromatizaci lze použít také syntetické aroma, které může být při dlouhodobé konzumaci příčinou zdravotních komplikací. Jakostní čaje bývají aromatizovány buď sušenými bylinami, ovocem a kořením nebo přírodními esenciálními oleji. Ty jsou sice dražší, ale nezpůsobují žádné potíže, nepřekyselují organismus a nesou přirozené léčivé látky. Oleje jsou používány k takzvanému sprejování – čajové lístky se uzavřou do velkých bubnů, v nichž je rozprášen aromatický aerosol. Další skvělou vlastností 100% přírodního aroma je, že k ovonění velkého množství čaje ho postačí skutečně pár kapek.

 

Způsoby přípravy kávy

PostupFrench press Bialetti kavovary-moka.cz

Obsluhu zvládne i dítě – do skleněné nádobky vsypte potřebné množství co nejhruběji mleté kávy (60 g / 1 litr vody), zalijte horkou vodou 93 °C (stačí nechat přejít varem a počkat půl minuty, až zchladne), nechte extrahovat 3,5 minuty, zamíchejte či seberte krustu, stlačte sítkem a ihned slijte do šálku. Při stlačování nepoužívejte sílu. Po předchozím promíchání by měl kávový prášek sám sednout ke dnu. Klade-li krusta odpor, vraťte se se sítkem o 1 cm zpátky a pokračujte. Čím jemněji namletou kávu máte, tím více vám jí projde skrz sítko a zbude v šálku.

  • Mletí kávy: velmi hrubé, jako cukr krystal
  • Doba přípravy: 4 minuty
  • Cena za prostředek: 150-900 Kč dle kvality a designu

Na co hledět:

  • sítko by mělo být kovové (existuje i dvouvrstvé)
  • vyměnitelnost kádinky je plusem (nelepený design)
  • netlačte příliš velkou silou, aby horká káva nevycestovala nechtěným směrem nepříjemnou rychlostí

 

 

 

Moka konvička

Existuje mnoho různých způsobů domácí přípravy kávy, i moka káva patří mezi ně. Tento způsob přípravy je vhodný pro všechny, kteří mají rádi pravé i silné espresso. S moka konvičkou si právě takovou kávu uvaříte.

Někdy se o této konvičce mluví také jako o Bialetti. Právě pan Bialetti ji v roce 1933 vymyslel. V pozici největšího výrobce moka konviček je Bialetti i dnes. Doma je v 90 % italských domácností, svoji stránku má v Guinnesově knize rekordů. I přestože i nadále svoje konvičky kompletuje v Itálii, přesunula firma, podobně jako další renomovaní výrobci (např. G.A.T.) i nehledě na označení „made in Italy“, výrobu jednotlivých dílů do Číny. Ty nejkvalitnější moka konvičky nicméně vznikají celé (výroba i kompletace) v Itálii.

Někteří znalci kávy nedají dopustit na hliníkové kávovary. Vnitřní stěna hliníkové nádoby se po několikerém použití potáhne správnou patinou, hliník nasaje chuť kávy i potom je káva teprve opravdu lahodná. Tyto typy kávovaru se zásadně nemyjí saponáty, ale jen teplou vodou, protože byste nejen saponátem odstranili patinu, ale při příštím šálku kávy byste si místo pořádného kafe "vychutnali" chuť saponátu.

Moka konvičku má doma snad každý Ital. Je překvapivé, že i v Čechách ji hodně používáme.

Moka konvička je stále oblíbenější i v Česku. Má už své místo i u vás doma?

V naší nabídce najdete kvalitní moka konvice Bialetti.

 

Výhodou kapslí je snadná příprava kávy. Vložíte je do kávovaru i ten se o zbytek postará – sám upraví množství vody, potřebný tlak, optimální teplotu i další parametry.

A jak vlastně presovače na kapsle fungují? Velmi jednoduše - namletá káva je již připravena ve speciálních kapslích, které se vloží do kávovaru i přístroj už vše ostatní udělá za vás. Přidat můžete také kapsli se sušeným mlékem, čokoládou nebo jinou příměsí. Vytvoříte tak nejen výtečné espresso, ale třeba také cappuccino, café lungo, laté macchiato, chococino, café latté, mokacino, horkou čokoládu i mnohé další dobroty. 

Káva je hermeticky uzavřená v kapsli nebo jejím obalu, i proto si udržuje dokonalé aroma, jako byste si kávu namleli těsně před její přípravou. Toto je výhoda zejména v domácnostech i menších kancelářích, kde je spotřeba kávy relativně malá. Oproti klasické zrnkové kávě, která po rozbalení už po několika dnech ztrácí velkou část svého aroma i nehodí se proto pro delší skladování, Vám kapsle vydrží čerstvé nesrovnatelně déle.

Po dokončení přípravy kávy vypadne použitá kapsle do připravené nádobky, kterou stačí jednou za čas vysypat. Odpadá tak jakákoli větší údržba i neustálé čištění kávovaru. Narozdíl od pákového kávovaru je kávovar na kapsle vhodný např. do kanceláře, kde často není k dispozici dřez. Výhody tohoto stroje oceníte zejména tehdy, kdy k vám dorazí nečekaná návštěva.

V našem internetovém obchodě najdete velký výběr kávovarů na kapsle Bialetti. Kávovary na kapsle Bialetti je nejlepší volba moderního člověka i také skutečného milovníka italské kvality!

 

Jsou různé způsoby, jak si uvařit kávu v domácích podmínkách. Vaříme „turka“, kávu rozpustnou... Ale jestli jste „fajnšmekr“ na tento božský nápoj, vařte si espresso v kávovaru.

 Výběr přístrojů je dostatečně velký:

Kávovary Moka

- Automatické kávovary

- Kombinované kávovary

- Překapávače

Kávovary na kapsle

Kávovary napodobující vaření „turka“

V kávovaru si lze uvařit espresso i kapučíno. Pára zahřátá na příslušnou teplotu prochází kávou a tím vytváří lahodný nápoj. Důležitý je výběr správné kávy pro přípravu espressa i kapučína a správné dávkování a „utlačení“ kávy v držáku. Pro profesionály to je jednoduché, pro laiky obtížné.

Kávovary na kapsle vaří espresso i kapučíno. Důležité je si vybrat kapsle vámi chtěné chuti, které vkládáme do kávovaru.  Výhodou tohoto kávovaru je jednoduchost a rychlost přípravy nápoje.

 Číst dál...

 
 

Jedním z nejoblíbenějších nápojů připravených v kávovaru je espresso. Pro přípravu espressa v kávovaru je nejlepší čerstvě umletá pražená káva. Pro všechny druhy kávových nápojů je nejdůležitější správně vybraná káva. Espresso se podává ve speciálním hrnečku nebo skleničce. Připravuje se v kávovaru pomocí horké páry, která prochází pod tlakem přes mletou kávu. Abychom připravili v kávovaru vynikající espresso, je nutné použít čerstvě umletou praženou kávu.

Pro přípravu potřebujeme 7 g kávy a 25 – 30 ml vody pod tlakem 9 barů, při teplotě kolem

90 °C. Doba extrakce trvá přibližně 30 vteřin. Ukazatelem kvality espressa  je bohatá pěna. Musí být hladká, nadýchaná, hezké oříškové barvy. I když v důsledku rozličných směsí kávy může mít barva pěny různé odstíny. Avšak výška pěny nesmí být menší než 2 mm.

Každý z nás dobře zná sypaný čaj a plantážní kávu již od útlého dětství. Milujeme povzbuzující účinky obou nápojů a často nepřemýšlíme o jejich přínosu. Řada z nás dosud věří, že i když plantážní káva je přírodním produktem, přesto poškozuje zdraví. Vědci s tím nesouhlasí. Jaký je vlastně účinek těchto dvou populárních nápojů? Podíváme se na jejich přínos v prevenci takové zákeřné choroby, jakou je rakovina mozku. Lze pitím zrnkové kávy a sypaného čaje snížit riziko výskytu rakoviny? Světový výzkum ukazuje, že denní příjem těchto teplých nápojů pomáhá snížit riziko výskytu gliomů o 34%. Vědci zjistili, že plantážní káva a sypaný čaj přispívají nejen k povzbuzení. Jejich pravidelné pití chrání člověka před smrtelně nebezpečným onemocněním, a to před rakovinou mozku.  Plantážní káva a sypaný čaj mohou ovlivnit stupeň ochrany organismu před rakovinou. Dříve skupina amerických vědců přišla s hypotézou, že sypaný čaj a plantážní káva snižují riziko onemocnění Alzheimerovou a Parkinsonovou chorobou. Během vědeckých experimentů byly zkoumány zvyklosti pití čaje a kávy u více než 410 000 osob ve věku od 25 do 70 let. Zkoumání trvalo dlouhých 8,5 roků a proběhlo od roku 1991 do roku 2000. Výsledky potvrdily ochrannou funkci sypaného čaje a zrnkové kávy a ukázaly, že ochranná funkce je vyšší u mužů, než u žen.

Když hledáte kvalitní čaje a kávu, jste tady správně! Dodáme Vám nejchutněší sypaný čaje a plantažní kávu od světovych výrobců. V naší nabídce najdete nejlepší čaje a kávu od mnoha výrobců!

káva, prodej čaje a kávy

Dnes můžeme s jistotou říci, že zvláštní recepty na přípravu kávy zaručují mimořádné výsledky. Chcete-li si to ověřit, doporučujeme připravit kávu stejným způsobem jako Ludwig van Beethoven, tedy přesně ze 60 kávových zrn.

60 kávových zrn, pražených na vídeňský způsob, přesně takové množství, ani více, ani méně, je potřebné pro přípravu dokonalé kávy - to tvrdil velký skladatel Ludwig van Beethoven, který si vždy předtím, než usedl k práci na partituře, nebo na nové skladbě, neopomněl připravit kávu.
60 kávových zrn střední velikosti, to je přibližně pravé množství kávy, nezbytné pro přípravu espressa, tj. cca 6-8 gramů. Stejné množství stačí k přípravě jednoho šálku klasické turecké kávy.

Pokud je káva připravena s invencí, bude mít nápoj překvapující účinek. Nevěříte? Zkuste to! Ale nezapomeňte, že je vždy třeba vařit s citem a rozvážně, bez použití aromatizujících látek a jiných přísad.

Takže tedy odpočítáme 60 kávových zrn. Pražených jen na vídeňský způsob, vždyť přece velký skladatel žil a tvořil ve Vídni. Kávová zrna je třeba vybrat jen celistvá. Umeleme je najemno. Ideálním zařízením pro mletí kávových zrn je mosazný hmoždíř, nebo elektrický mlýnek na kávu. Můžeme také použít mechanický mlýnek, pokud je schopen umlít kávová zrna dostatečně jemně.

 Číst dál...

Odedávna až do současnosti lidstvo ví o příznivém účinku sypaného čaje na organismus. Kniha Makhzan-Ul-Adviya (Pokladnice léků) uvádí slova tádžického lékaře XVIII. století, že „čaj posiluje organismus a dodává sílu, povzbuzuje a zlepšuje náladu. Posiluje žaludek a sexuální život u jedinců s chladnou náturou". Staří Číňané nazývali čaj „ohněm života": Lékař japonského císařského domu již v XVIII. století poznamenal, že „pití čaje přispívá k čištění krve, čistí oční sliznice, upravuje činnost jater a sleziny, odstraňuje únavu a ospalost, oživuje svalstvo..." Čaj tonizuje lidský organismus, posiluje životní funkce a dobře zahání žízeň. Umožňuje lidem po dlouhou dobu nejíst, proto kvalitní čaj je nezaměnitelný společník každého cestovatele, geologa a námořníka. V řádě armád čaj patří mezi povinné dávky potravin. Ve skutečnosti každý sypaný čaj obsahuje více než 130 látek, seskupených do 10 skupin, určujících jakost čajových druhů a odrůd. Téměř polovina z nich jsou extraktivní látky, přecházející do teplého nápoje. Tmavé až hnědočervené zabarvení a trpkou zásaditou chuť vylouhovanému čaji propůjčují  taniny. Suché čajové listy obsahují až 16% taninů. Silice, jejichž podíl v čaji je cca 0,007%, dodávají čajovému výluhu neopakovatelné typické aroma. Tonizující účinky sypaného čaje jsou dány obsahem alkaloidů, především kofeinu a teobrominu. Nejlepší odrůdy sypaného čaje obsahují až 4% těchto látek. Čajové kofeiny jsou lepší, než kofeiny obsažené v kávových zrnech. Podporují činnost srdečního svalu a rozšiřují tepny. Obdobně kofein působí na mozkové artérie, což vysvětluje čilost po vypití správně vylouhovaného čerstvého sypaného čaje.

V naší nabídce najdete široký sortiment kvalitních čajů. Do budoucna se můžete těšit na další druhy čaje. V našem obchodě můžete najít kvalitní čaje z celého světa!

Řada milovníků sypaného čaje se často ptá, v jaké míře ovlivní léčebné účinky přidaný cukr, mléko či citron. Pokusíme se to zjistit. Slazený sypaný čaj pomáhá při nervovém vyčerpání a stresu. Doporučuje se každému, koho trápí nedostatek vitaminu B1. Menší dávky cukru také umožňují lépe vyniknout chuti čajového nápoje. Kdo si hlídá štíhlou linii, může nahradit cukr medem či rozinkami. Tradice pití kvalitního čaje s mlékem pochází z Anglie, která vlastnila kolonie s čajovými plantážemi. Takový sypaný čaj je také velmi prospěšný, protože posiluje centrální nervovou soustavu, dodává sílu. Pití čaje s mlékem se doporučuje při onemocněních ledvin a srdce. Mléko snižuje účinek kofeinu a dalších alkaloidů, obsažených v sypaném čaji, a čaj na oplátku, podporuje stravitelnost mléka. Mléko se přidává jak do černého, tak do zeleného čaje, či jejich směsi. V takovém případě před louhováním přidejte další lžičku sypané čaje. Mléko se nevaří, ale je ho vhodné ohřát na 40-60ºC. Kvalitní čaj s citronem stimuluje a posiluje, dobře zahání žízeň. Síla nápoje se nemění díky reakci s kyselinou citronovou, i když čaj zesvětlí. Dále je prospěšné pití čaje s malinovými, rybízovými listy, mátou peprnou, dobromyslí a dalšími léčivými rostlinami, obsahujícími vitaminy a mikroprvky. Zelený čaj je nejméně fermentovaným sypaným čajem, tj. má nejmenší oxidaci. Čaj se zpravidla předem zpracuje párou o teplotě 170-180ºC, po té se fermentuje maximálně dva dny. Úprava se většinou ukončuje zahřátím v hrncích (Čína) nebo párou (Japonsko) nebo se dále neupravuje. Oxidace čaje je v rozmezí mezi 3 a 12%. Jak zelený, tak černý sypaný čaj, se vyrábějí ze stejného čajovníku, jenom se jinak upravuje. Oba druhy čaje obsahují kofein, podporující nervový systém. Pití čaje před spánkem se proto nedoporučují. Zelený čaj je původem z Číny a je často spojován s řadou asijských kultur (japonskou, jihokorejskou, blízkovýchodní). V posledních letech se zelený sypaný čaj hodně rozšířil na Západě, kde byla rozšířena tradice pití černého čaje. Většina druhů zeleného čaje se zpracovává v místě pěstování. Tyto druhy se liší podmínkami pěstování, sklizně a zpracování čaje.

Chceme všem zákazníkům nabídnout nejlepší a nejchutnější sypané čaje, kteří přinášejí zdraví a potěšení do Vašeho života. Vyberte si z našeho širokého sortimentu kvalitní sypané čaje!

Němečtí vědci zjistili, že časté pití nápojů z plantážní kávy zlepšuje náladu a dodává optimismus. Kromě toho, kofein, obsažený v zrnkové kávě, podporuje myšlení a rychlost reakce. Prospěšnost plantážní kávy byla ověřena během testu, kterého se zúčastnilo 70 dobrovolníků. Účastníci byli rozdělení do dvou skupin. První skupině se pravidelně podávala káva, a druhé placebo. Poté oběma skupinám byly nabídnuty k řešení intelektuální úkoly. Z výsledků testování vyplynulo, že lidé, kterým se podávala plantážní káva, vyřešili stanovené úkoly mnohem rychleji a cítili se šťastněji, než účastníci, kteří plantážní kávu nepili. Vědci zaznamenali, že kofein kladně působí také na části mozku, které odpovídají za pocity štěstí. Navíc kofein zrychluje myšlení a schopnost reakci. Káva pochází z určité země a plantáže, tím je zaručena její vysoká kvalita. Plantážní káva je určena pro zákazníky, kteří preferují vynikající aroma a chuť!

 

plantážní káva prodej

Plantážní káva je celosvětovým miláčkem! Je vítána kdekoliv na světě. Plechovky a balení se zrnkovou kávou lze koupit v každém obchodě. Málokdo však ví, jakou cestu musí prodělat aromatická zrnka kávy, aby doputovala až do našich rukou.

Sklizeň. Kávové plody rostou na kávovníku. Zralé plody se sklízí ručně do košů. Pouze dokonale zralé plody se zpracovávají dále. Nezralé plody zůstanou na kávovníku a příliš zralé se zlikvidují. Sklizeň kávy je obtížná a pracná. Pracovníci musí být pozorní a pečliví.

Dokonce jen jedno špatné kávové zrnko může zkazit celou sklizeň. Ruční sklizeň zrnkové kávy se používá v Etiopii, Keni, Indii a ve Střední Americe. Tento druh sklizně používají především majitelé plantáží, kteří dbají na vlastní pověst a dodávají kávu vysoké jakosti.

 

 Číst dál...

Plantážní káva

Plantážní káva přispívá k optimismu. Problém účinku zrnkové kávy na lidský organismus byl po dlouhou dobu velice sporným. Tento chutný a aromatický nápoj doprovázela řada mýtů a pověr.

Nedávno přední vědci zjistili, že pravá zrnková káva působí na člověka velmi příznivě, stabilizuje duševní reakci a zlepšuje náladu. In káva veritas!

Plantážní káva obsahuje přes 500 chemických prvků, příznivě působících na organismus, je-li podávána v rozumných dávkách. Složení kávy je pro člověka zcela bezpečné a neobsahuje žádné toxiny.

Díky pití zrnkové kávy se lidský mozek a svaly uvolňují a aktivují. Plantážní káva je výborným lékem proti bolesti hlavy. Odstraňuje disharmonii a projasňuje mysl. Kofein příznivě působí na dýchací soustavu. Také zlepšuje krevní oběh, zlepšuje celkový tonus organismu. Přispívá ke snižování nadváhy. Díky takovému vlivu káva zlepšuje náladu. Káva přispívá k pocitu bdělosti. Stimuluje vzpružení a zajišťuje aktivní činnost jen v pozitivním směru.

Neuvěřitelný objev! Lidé již dávno pociťovali účinek kávy, ale vědci to doložili teprve nedávno. Jako první si toho všimli němečtí vědci. Odborníci zjistili, že zrnková káva má pozitivní vliv na člověka a na jeho duševní stav. Kofein aktivuje mozkové buňky, produkující hormony štěstí. Díky tomu je člověk větší optimista. Kladné účinky kávy trvají až pět hodin po požití. Vědci zjistili mnohem více. Rozhodli se, že dokáží příznivý účinek tohoto aromatického nápoje.

Testu se zúčastnili dobrovolníci, zpravidla důchodového věku, kteří se rozdělili na dvě skupiny. První skupina denně pila šálek chutné kávy, další skupina pila kávu bez kofeinu. Po skončení testu se zjistilo, že účastníci z první skupiny vykazují lepší výsledky mozkové aktivity, jsou pohotovější a mají lepší paměť než účastníci z druhé skupiny. Vědci také zjistili, že nálada a emoce účastníků první skupiny se během testu zlepšily, v druhé skupině změny nebyly zjištěny.

Díky těmto výsledkům vědci potvrdili, že plantážní káva má skutečně příznivý vliv na lidský organismus. Její účinek se neomezuje jen na zdraví, ale působí také na duševní stav a náladu. Díky kvalitní plantážní kávě jsou lidé šťastnější a mají pozitivnější myšlenky. Díky kávě lidé projevují více iniciativy a více optimismu.
Chceme všem zákazníkům nabídnout nejlepší a nejchutnější plantažní kávu v Praze a České Republice, která přináší zdraví a potěšení do Vašeho života! Vybírejte si z našeho širokého sortimentu kvalitní kávu!

černý sypaný čaj, sypaný čaj

Podle deníku The Telegraph vědci z University v Kalábrii (Itálie) zjistili, že sypaný čaj Earl Grey snižuje riziko chorob srdce. Účinnou látkou je v tomto případě bergamot, který aromaticky dochucuje černý sypaný čaj. Podle vědců středomořský citrusový plod bergamot svými enzymy, působícími na proteiny, které vyvolávají choroby srdce, přispívá ke snižování hladiny cholesterolu.

Navíc výzkum zjistil, že podle účinnosti se bergamot vyrovná statinům, což jsou léky, které se používají ke kontrole cholesterolu u pacientů. Na rozdíl od léků nemá bergamot žádné vedlejší účinky. Kromě toho bergamot, vedle snižování „špatného", zvyšuje „dobrý" cholesterol.

Denní pití bergamotové silice, včetně čaje s obsahem bergamotu, dobře působí na zdraví. Bergamot není jediným produktem, který pomáhá předcházet závažným chorobám. Například zelený sypaný čaj pomáhá v boji s depresí či nadváhou a snižuje riziko onemocnění některými druhy rakoviny krve. Objednejte si tradiční sypané čaje s dlouhou historií, při jejichž výrobě bylo použito osvědčených postupů známých v Číně či Japonsku už po tisíce let!